Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek 05-11-2014

05 listopada w Akademii Malucha obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W bajecznej atmosferze w towarzystwie naszych ulubieńców wspólnie opowiadaliśmy o naszych ulubionych bajkach i postaciach z bajek. W grupach starszych zajęcia tego dnia poprowadziła prawdziwa znawczyni postaci bajkowych, nie tylko tych dzisiejszych, ale również tych na których wychowali się nasi rodzice – Pani Monika Tarasiewicz mama Boryska z grupy Biedronek. Pani Monika zna chyba wszystkie bajki, baśnie i opowiadania ponieważ na co dzień pracuje w bibliotece gdzie pięknych opowieści i przygód naszych ulubionych bohaterów nie brakuje na półkach przepełnionych kolorowymi książkami. Podczas spotkania Pani Monika przybliżyła dzieciom postaci bajkowe z czasów swojego dzieciństwa. Akademicy zaś przedstawili i opowiedzieli Pani Monice o współczesnych bohaterach bajek. Opowieściom i bajkom nie było końca.... Podsumowaniem spotkania był sprawdzian ze znajomości postaci bajkowych, które w tym dniu miały swoje święto – nie było to łatwe zadanie ale dzieci poradziły sobie znakomicie. W młodszych grupach odbyło się przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu Pani Dorotki i Danusi pt. „Trzy Świnki”. Przedszkolny teatrzyk cieszył się uznaniem wśród widzów. Wspólna zabawa w baśniowe zgadywanki i podróż do krainy baśni przy muzyce z bajek zakończyły świętowanie w grupach młodszych.

Serdecznie dziękujemy Pani Monice Tarasiewicz za przybycie do przedszkola i zorganizowanie bardzo ciekawych zajęć. Mamy nadzieję, że mama Boryska odwiedzi nas jeszcze nie raz.

W sprawach zapisów prosimy o kontakt z Panią Dyrektor Renatą Trendewicz: Tel: 509 516 468   | Wizyty: 1222543   | Realizacja: Studio Eline