Nocne oczekiwanie na Mikołaja 06-12-2014

Najstarsze grupy Akademii Malucha w tym roku oczekiwały całą noc (z piątku na sobotę) w przedszkolu aby nie przeoczyć nadejścia oczekiwanego przez nich Mikołaja. Czas ten umilił dzieciom przygotowany przez Panie mikołajowy program, w którym nie zabrakło wspólnych zabaw, konkursów i śpiewania mikołajowych piosenek. Aby dokładnie sprawdzić czy Mikołaj nie jest już na terenie przedszkola, maluchy wieczorem z latarkami wybrały się do przedszkolnego ogrodu gdzie udało się im znaleźć parę znaków i śladów, które świadczyły o tym, że Mikołaj jest gdzieś w pobliżu. Po nieudanym „polowaniu na Mikołaja” dzieci wróciły do sali gdzie przy wspólnym czytaniu opowieści świątecznych dowiedziały się jak w różnych krajach ich rówieśnicy oczekują na przyjście tego niezwykłego gościa. Po wspólnej kolacji rozpoczęło się czuwanie – a raczej spanie. A już z samego rana Mikołaj ich sam nieoczekiwanie zaskoczył a dzwony dzwonków i zaprzęgu jego renifera pobudziły akademików. Były prezenty, piosenki i wielka radość.

Wszystkie dzieci spisały się na medal. Nocne czuwanie poza domem i bez rodziców zniosły wspaniale. Pani dyrektor i nasze panie spisały się jak prawdziwe mamusie. Szkoda, że za rok nie będziemy mogli spotkać się już w takim gronie na nocnym czuwaniu, ponieważ większość naszych dzielnych akademików stanie się już pierwszoklasistami.

Radzie Rodziców i Mikołajowi dziękujemy za pomoc w organizacji uroczystości – odegranie roli Mikołaja i ufundowanie prezentów.

W sprawach zapisów prosimy o kontakt z Panią Dyrektor Renatą Trendewicz: Tel: 509 516 468   | Wizyty: 1251197   | Realizacja: Studio Eline