Wizyta w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaniu 10-12-2014

W ramach projektu „Z Akademii Malucha wyruszamy – urzędy, instytucje, zakłady pracy zwiedzamy” maluchy wyruszyły w kolejne ciekawe miejsce w Lubaniu a mianowicie do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej aby poznać zawód strażaka. Podczas wizyty strażacy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy. Pokazali sprzęt używany podczas akcji ratowniczych i do gaszenia pożarów. Każde chętne dziecko mogło przymierzyć hełm i elementy umundurowania strażackiego. Podczas prezentacji wozu dzieci mogły wejść do jego kabiny. Akademicy dowiedzieli się również tego jak należy zachować się podczas pożaru czy innego wypadku, jak i pod jaki numer zadzwonić aby wezwać pomoc. Piękny sprzęt, duże wozy strażackie zrobiły na przedszkolakach wrażenie. Kto wie może ktoś z naszych akademików zostanie w przyszłości strażakiem.

W sprawach zapisów prosimy o kontakt z Panią Dyrektor Renatą Trendewicz: Tel: 509 516 468   | Wizyty: 1203181   | Realizacja: Studio Eline