Dzień Babci i Dziadka - Kultura i Wychowanie w Akademii Malucha na pierwszym planie 12-02-2015

W tym roku w Akademii Malucha Dzień Babci i Dziadka i związane z nim uroczystości włączone zostały do realizowanego w przedszkolu projektu „Kultura i wychowanie w Akademii Malucha na pierwszym planie”. Pod hasłem kultura i szacunek wobec dorosłych i osób starszych przeprowadzone zostały inscenizacje muzyczno-taneczne dla zaproszonych gości. Grupa Motyli i Biedronek w dniach 11-12 luty od hasłem dobrego zachowania i kultury zaprosiła swoje Babcie i Dziadków do Restauracji „Karolenia” i Motelu Łużyckiego w Lubaniu.  Każda z grup przygotowała program artystyczny, podczas których dzieci uczyły się szacunku do starszych, okazywania dobroci i miłości oraz tolerancji. Zaproszeni goście podczas uroczystości mogli wspólnie ze swoimi wnukami włączyć się w zorganizowane zabawy, konkursy i tańce. Celem organizowanych spotkań, poza świętowaniem dnia Babci i Dziadka, było wzmocnienie więzi emocjonalnej z rodziną, z dziadkami, którzy odgrywają w życiu naszych milusińskich znaczące role. We wspólnych spotkaniach mali akademicy mogli podziękować swoim kochanym Babciom i Dziadkom za to że są, że o nich dbają i za tą bezcenną miłość jaką ich darzą każdego dnia. Własnoręcznie zrobione prezenty oraz pamiątkowe zdjęcia uwieńczyły nasze wspólne spotkania. Uśmiech, radość a nawet łzy wzruszenia zaproszonych gości były dla nas i dzieci bezcennym podziękowaniem.

Mam nadzieję, że nasza intencja projektu zaowocuje wśród małych akademików i będą potrafili teraz i już w dorosłym życiu szanować się nawzajem, z kulturą traktować otaczających ich ludzi.

W sprawach zapisów prosimy o kontakt z Panią Dyrektor Renatą Trendewicz: Tel: 509 516 468   | Wizyty: 1273647   | Realizacja: Studio Eline