zielona ściana

Zielona ściana- intrygujące rozwiązanie

Styl botaniczny staje się coraz bardziej popularny, a razem z nim rozwiązania aranżacyjne, które sprawiają, że nasze wnętrza są naturalne, pełne zieleni i niezwykle atrakcyjne. Botaniczne akcenty, zieleń, motyw liści i nietuzinkowe zielone ściany są ozdobą naszych domów, ale także restauracji, biur czy hoteli. Styl botaniczny, a z nim zielone ściany przypadną do gustu wielu i będą idealnie pasowały do każdego wnętrza. Sam styl i jego najbardziej charakterystyczny i coraz bardziej popularny element- zielone ściany, są ekologiczne, naturalne i nowoczesne zarazem. Wprowadzą do domu czy mieszkania spokój, harmonię i możliwość kontaktu z naturą nawet zimą i we własnych czterech ścianach. Poza tym to niezwykle modne rozwiązanie, które z pewnością długo będzie gościć w naszych wnętrzach.

Czym są zielone ściany?

Zielona ściana to pionowa aranżacja ze sztucznych roślin. Może zostać umiejscowiona zarówno w domu czy biurze, ale także na zewnątrz, na budynkach, murach, a nawet dachach, co ułatwia tworzenie zielonych stref w obszarze miejskim. Dzięki użytym najlepszej jakości materiałów wyglądają bardzo naturalnie i do złudzenia przypominają żywe rośliny. Z pewnością zachwycą nie jedną osobę. Są też niezwykle uniwersalne. Mogą znajdować się w  nasłonecznionych miejscach, ale nie jest to wymóg, gdyż sprawdzą się nawet w ciemnej łazience i zacienionej sypialni czy kuchni. Nie wymagają zabiegów pielęgnacyjnych, nawożenia czy zraszania. Możemy cieszyć się ich zielenią i atrakcyjnym wyglądem przez cały rok, przy minimum zaangażowania. Przebywanie wśród zieleni daje odczucie harmonii i spokoju oraz skutecznie poprawia samopoczucie, więc zielona ściana nie jest jedynie dekoracją, ale także aktywnie koi zmysły i pomaga się zrelaksować. Wypoczywanie w pomieszczeniu z zieloną ścianą jest znacznie przyjemniejsze.

Zielona ściana będzie pięknie prezentować się w salonie, sypialni, jadalni czy pokoju dziecięcym, ale także w miejscach publicznych, miejscach pożytku publicznego, restauracjach, hotelach i biurach. Dzięki swojej uniwersalności  i wygodzie użytkowania znajduje coraz większe grono wielbicieli i coraz częściej możemy spotkać je w różnych miejscach. Również na zewnątrz. 

Zielona ściana na zewnątrz?

Ogromną zaletą zielonych ścian jest fakt, że równie dobrze prezentują się one wewnątrz, jak i na zewnątrz. Mogą być instalowane w ogrodach, na balkonach, tarasach, a nawet przystankach autobusowych, murach, garażach czy elewacji budynków publicznych. Udekorują każdy obszar, ale także wprowadzą zieleń w  przestrzeń miejską. Użycie zielonej ściany na zewnątrz, zakrywając nieatrakcyjny mur czy ścianę na balkonie, znacznie podnosi walory estetyczne. Są świetnym i intrygującym rozwiązaniem.