zielona ściana

Zielona ściana – zielony design

Coraz więcej osób decyduje się w swoich mieszkaniach na naturalny akcent w postaci tak zwanej zielonej ściany. Czy ma to rację bytu w zamkniętych pomieszczeniach? Jak najbardziej! Przy doborze odpowiednich materiałów ogród wertykalny w domu może być prawdziwą ozdobą dla naszych czterech ścian. Może on przyczynić się do wzrostu jego przytulności. Częściej będzie miało się ochotę na odpoczywanie właśnie w swoim domu. Nie raz mówi się o tym, jak wspaniały wpływ na człowieka ma kontakt z naturą. Dlaczego nie skorzystać z dobrodziejstw takiej aranżacji? Sprawdź to!

Konstrukcja, która zachwyca

Koniec z doniczkami i podlewaniem! Już nie będzie potrzeby, by wydawać pieniądze na utrzymanie i wymianę roślin, w przypadku kiedy nie zaklimatyzują się czy uschną. Jak to możliwe? Zielona ściana skonstruowana jest ze sztucznych zamienników roślin. Do złudzenia przypominają te prawdziwe i jedynie po braku odpowiedniego zapachu i dotyku można stwierdzić, że materiał ściany jest sztuczny. Robaki, szkodniki i inne małe stworzenia nie będą Ci dokuczać niespodziewanie wyłaniając się z zakątków dekoracji. Zielona kaskada zdobiąca ściany nie potrzebuje ciągłego pielęgnowania. Neustannie zdobi Twoją przestrzeń i przynosi dużo ukojenia. Zielona ściana najczęściej przybiera kształt prostokąta. W niektórych bardzo wysokich wnętrzach doskonale sprawdza się w pionie.

Niepowtarzalna

Zielone ściany to dekoracje, które najczęściej wykonywane są na specjalne zamówienie! Od Ciebie zależy jak ostatecznie ma ona wyglądać. By była to ozdoba godna dzieła malarskiego pozwól sobie pomóc najlepszym specjalistom w tej dziedzinie. Jedno jest pewne – nie ma dwóch takich samych konstrukcji. Możesz więc liczyć na to, że to, co zawiśnie w Twoim domu, będzie wyjątkowe i jednorazowe. Firmy, które zajmują się produkcją takich zielonych paneli, oferują często kompozycje liczące od kilu metrów kwadratowych do nawet kilkuset – zajmujących powierzchnię całej ściany. Jeśli jednak nie zależy Ci na projekcie skrojonym specjalnie dla Twojego wnętrza możesz również zakupić gotowe panele ścienne, które bez problemu przymocujesz do ściany.

Ogród wertykalny i niebanalny

To design cieszący się coraz większą popularnością. Pozwól sobie na dom wypełniony piękną zielenią. Jest tak wiele wzorów, na które możesz się zdecydować. W ofertach sklepów odnajdziesz między innymi:

– panele z roślin – składają się z różnych gałązek i liści sztucznych roślin. Są tworzone w mały częściach, by później jak puzzle dopasować się do siebie i stworzyć piękną, artystyczną konstrukcję na ścianie;

– maty z roślin – jest to elastyczna siatka składająca się z różnych liści, której założenie nie wymaga wielkiego wysiłku.